הדפסה מאובטחת
צוות ג'ט קופי


כיום, אבטחת מידע היא נושא מהותי וחשוב ביותר עבור סוגים רבים של עסקים. לרוב שומעים על הגנת סייבר ועל אבטחת מידע בהקשר למדיה דיגיטלית על סוגיה, וזה כמובן מהותי שהעסק שלכם יהיה מוגן בהקשר הדיגיטלי. אך תחום משמעותי ורגיש אחר שלא מקבל מספיק חשיפה ודגש בהקשר של אבטחת מידע הוא דווקא ההדפסות. במשרדים ועסקים רבים מדפיסים מגוון גדול של מסמכים, כאשר בפועל ללא אמצעים חכמים ומותאמים אישית של הדפסה מאובטחת, הדפסות אלו יכולות להוות פרצת אבטחת מידע מהותית. 

חברת JET קופי פעילה בשוק ההדפסות העסקית והפרטיות כבר כ-30 שנה, עם מגוון אדיר של לקוחות עסקיים, מוסדיים ופרטיים. אנו מציעים גם לארגון שלכם פתרונות הדפסה מאובטחת ברמה גבוהה מאוד של אמינות וביצועים ומבית יצרניות החומרה והתוכנה המובילים בעולם. 

מה זה בכלל הדפסה מאובטחת?

עסקים וארגונים רבים מאוד (רבים מדי!) כלל לא חושבים על המדפסות הארגוניות כעל מקור פוטנציאלי לפרצות אבטחת מידע ולסיבה נפוצה לאובדן מידע ונתונים עסקיים חשובים. אך כשחושבים על זה קצת יותר לעומק, פוטנציאל הסיכון מתברר במהירות והופך נוכח ומהותי – עבור עסק קטן וקל וחומר עבור ארגונים גדולים עם הרבה עובדים. 

הדפסה מאובטחת היא מערכת טכנולוגית המתממשקת למדפסת עסקית/ארגונית או לרשת המדפסות בארגון, כאשר מהות המערכת היא לאפשר למשתמשים להדפיס מסמכים באופן חסוי ומוגן. פתרונות הדפסה מאובטחים נותנים למשתמשים עצמם ולארגון כולו שקט נפשי בעת שליחת מסמכים להדפסה – בידיעה שרק הם יקבלו את ההדפסה והיא לא תצא לפני שהם יזדהו באופן אישי וודאי למול מערכת אבטחת הדפסה. מודל זה נקרא לעיתים בשפה המקצועית Pull Printing. 

מערכת הדפסה מאובטחת גורמת לכך שרק מי ששלח מסמך כלשהו להדפסה יוכל בפועל לשחרר אותו מהמדפסת. כך ההדפסה בפועל נעשית רק לאחר שהעובד הגיע פיזית למדפסת הייעודית והזדהה באמצעי טכנולוגי ייעודי. כך מסמכים רגישים ומידע עסקי חשוב מודפס ומגיע רק לאנשים המורשים לכך, רק לאנשים ששלחו את המסמך להדפסה.

הדפסה מאובטחת בחסות טכנולוגיות חכמות וייעודיות

בכדי לאפשר פתרון הדפסה מאובטח, יש להתקין על רשת המדפסות הארגונית (או על מדפסת אחת, בהתאם לכמות ולצרכים הארגוניים) פתרון טכנולוגי ייעודי לאבטחת הדפסות. יש פתרונות אבטחה של מותגי ההדפסה הגדולים עצמם ויש מערכות חיצוניות המותקנות לצד המדפסות ורשת המחשוב הארגונית. 

ניתן ליישם פתרונות טכנולוגיים שונים, בהתאם למערכת הנבחרת והעדפות אבטחת המידע והתפעול של הארגון עצמו. פתרון האבטחה מחובר למדפסת ולרשת הארגונית. כך למשל ניתן להתקין מערכת הדפסה מאובטחת המבוססת על בסיס הזדהות של העובדים עם כרטיסי העובד הקיימים שלהם או על סמך פתרונות טכנולוגיים אחרים דוגמת הזנת קוד אישי ספציפי, כרטיסי קירבה אישיים על בסיס טכנולוגיית RFID, כרטיסי זיהוי עם פס מגנטי וכן הלאה.

מערכת האבטחה עובדת כך שהמסמך אשר נשלח להדפסה ממחשב העובד, נשמר על המדפסת עד אותו הרגע בו העובד מגיע למדפסת פיזית, מזדהה באמצעי טכנולוגי מתאים ורק אז המדפסת משחררת את המסמך להדפסה.

מערכות הדפסה מאובטחת מבטיחה שרק אותו עובד יקבל גישה למסמך המודפס. כך מונעים דליפות מידע לעובדים או לגורמים לא מורשים אחרים המקבלים גישה למידע רגיש שלא אמור להגיע אליהם או לצאת מהארגון (נתונים כספיים, נתונים אישיים של לקוחות, סודות מקצועיים וכו'). נכון, זה מאט קצת את העבודה ואולי אף מסרבל את ההדפסה, אבל השיפור באבטחה בהחלט מצדיק זאת ושווה את זה. 

רוצים עוד מידע על פתרונות הדפסה מאובטחים? צריכים מערכת הדפסה מאובטחת בעסק ורוצים לוודא שאתם מקבלים את הטוב ביותר? פנו היום לג'ט קופי לפרטים נוספים והצעת מחיר. צור קשר

Required
Required מייל אינו תקין
Required
Contact US צרו קשר